پنج شنبه, 28 دی 1396 ساعت 00:00

40 درصد سربازان تحصیل کرده هستند/ ظرفیت سربازان مورد استفاده قرار گیرد

سردار موسی کمالی در جشنواره سرباز حضرت علی‌اکبر (ع) در سالن شهید جنگروی سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران اظهار کرد: نظام اسلامی هزاران شهید به انقلاب تقدیم کرده و بالغ‌بر 115 هزار شهید و جانباز را همین سربازان تشکیل داده‌اند.

 

وی افزود: متأسفانه در کشور نقش سرباز در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس کمرنگ نشان داده‌ شده است؛ در آمارهای محاسبه‌شده در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کمتر به سرباز توجه می‌کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: نقش سرباز در پیروزی جمهوری اسلامی ایران غیرقابل‌انکار است و با توجه به تهدیدات و مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور و مسائل سوق‌الجیشی باید نظام تأمین سرباز را از طریق همین سربازی پیش ببریم تا در مواقع بحران در خدمت این بسیجیان باشیم که به‌صورت داوطلب وارد نیروهای مسلح می‌شوند.

کمالی اظهار داشت: سرباز و بسیج و نیروهای ما که بازوان انقلاب و جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح محسوب می‌شوند، در جنگ و بحران به کمک نیروهای مسلح به صحنه می‌آیند و این مردم هستند که حرف اول و آخر را در نظام می‌زنند؛ پس سربازان جزئی از مردم هستند.

وی اظهار داشت: حکومت ما حکومت مردمی و دارای ملتی مستقل است و هر جا به ملت خودمان متکی باشیم، می‌توانیم رنگ پیروزی را ببینیم. ما از اول انقلاب تابه‌حال هر وقت با بحرانی مواجه می‌شدیم، با مردم همیشه در صحنه از آن معضل پیروز میدان بودیم.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به وظایف سربازان نسبت به فرماندهان خود اظهار داشت: قوانینی که وضع‌ شده، باید به‌صورت کامل اجرا شود و افراد در مدت سربازی به‌عنوان یک پاسدار خدمت درآیند؛ این افتخاری برای ما و شما خواهد بود و شما در این مدت عمر خود را در راه خدا صرف می‌کنید.

کمالی بیان داشت: اگر نیت شما خیر باشد، در روز قیامت سربلند خواهید بود و قطعاً افتخار خواهید کرد که مدتی از جوانی خود را صرف انقلاب و نظام و آن بخش نورانی دوران جوانی خود را در راه خدا سپری کردید.

وی گفت: وظایفی نیز نیروهای مسلح نسبت به شما سربازان دارند و مقام معظم رهبری در رابطه با خدمت سربازی ۱۸۰ تدبیر فرمودند که با جمع‌بندی این تدابیر در مرحله اول به ۳۰ محور رسیدیم و با تجمیع این ۳۰ محور به 6 محور اصلی تأکید داریم که به‌عنوان کنترل ما در نیروی مسلح به‌شمار می‌رود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از فرماندهان می‌خواهیم در راستای خوشایندسازی سربازی از این 6 محور، دو محور آن را در اولویت قرار دهند تا به دنبال آن بتوانیم تمامی اهداف راهبردی‌مان در این مسیر قرار گیرد.

وی بیان کرد: فرماندهی و مدیریت بر سرمایه انسانی مورد تأکید واقع می‌شود که نسبت به سرباز همه مسؤولان در نظام مکلف بر حسن فرماندهی بر سرباز هستند و باید طی نشست‌هایی، گفت‌وگوهای چهره به چهره داشته باشند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح افزود: باید فرماندهان از حق و حقوق سربازان مطلع و پاسخگوی نیازهای آنان باشند و با کنترل و نظارت ما این مهم میسر خواهد بود؛ چون این محور خواسته رهبری است و ما نیز باید از لحاظ شرعی جوابگوی مرجعیت علمی کشورمان باشیم.

کمالی افزود: دومین محور در بحث خوشایندسازی، بحث به‌کارگیری سرباز از ابعاد مختلف است؛ چون ۴۰ درصد از سربازان ما تحصیل‌کرده هستند و فرماندهان باید بتوانند از این ظرفیت استفاده کرده و به فرصت در خدمت درآوردند.

وی خاطرنشان کرد: جنگ امروز ما انسان‌محور است؛ اما تن به تن نیست، بلکه سایبری و الکترونیک و جنگ نرم است و همین سربازان با طرح و ایده و برنامه‌های خود می‌توانند کمک کنند.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید