چهارشنبه, 15 دی 1395 ساعت 00:00

فرمانده ناجا: سرباز باید در محل سکونت خود خدمت کند

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه جرایم کارکنان ناجا در طول سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است، گفت: بهترین راه برای جلوگیری از فرار سربازان این است که سرباز در شهر محل سکونت خود خدمت کند.

سردار حسین اشتری صبح امروز در هجدهمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم استان تهران گفت: در بسیاری از مواقع موانعی برای سربازان وظیفه پیش می آید که باید این موانع را برطرف کنیم تا جرایم در حوزه سربازی کاهش داشته باشد.

وی با اعلام اینکه در طول یک سال گذشته فرار سربازان ۲۲ درصد کاهش داشته است، افزود: برخی نمی خواهند به دلیل هزینه های رفت و آمد به مرخصی بروند. باید زمینه برای مرخصی سربازان ایجاد شود تا آنها انگیزه فرار نداشته باشند. البته این شائبه هم برای سربازان وجود دارد که اگر برگردند محاکمه می شوند.

اشتری گفت: سربازی داریم که ۱۰ فرزند و سه همسر دارد. حدود ۲۰۰ سرباز با سه تا پنج فرزند نیز وجود دارند. این در حالی است که اعلام شده فرار سربازان از ناجا زیاد است. در حالی که برای ارائه این آمار باید عائله مندی آنها را نیز در نظر بگیریم. بهترین راه برای جلوگیری از سربازان این است که هر سرباز در شهر محل سکونت خود خدمت کند.

فرمانده نیروی انظامی ادامه داد: فرمانده ای که از زیرمجموعه خود اطلاعی ندارد باید نظارت و اشرافیت خود را افزایش دهد در غیر این صورت رفتار او باعث افزایش جرایم می شود.

افسرنیوز، افسر نیوز، نظام وظیفه دانشگاهیان، سرباز، سربازی، مشمول، مشمولان، دانشجوی مشمول، دانشجویان مشمول، امریه، پروژه کسری خدمت، کسری خدمت، کسری‌خدمت، کسرخدمت، سربازی نخبگان، نظام وظیفه نخبگان، سرباز نخبه، فراخوان امریه، #سربازی-آسان

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید