شنبه, 27 آذر 1395 ساعت 00:00

امسال ، ثبت نام ۱۶۰هزار نفر در طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب

رئیس سازمان وظیفه عمومی تاکید کرد: مشمولان غایب تا پایان سال فرصت دارند تا در طرح پرداخت جریمه و دریافت کار پایان خدمت شرکت کنند.

 

سردار حمید صدرالسادات درمصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب از سال ۹۴ طبق مصوبه مجلس و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح در حال اجراست افزود : سال گذشته هم حدود ۳۱۰ هزار نفر ثبت نام و۲۰۰ هزار نفر مبالغ جریمه خود را پرداخت کردند.
وی با بیان اینکه امسال نیز تاکنون ۱۶۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند خاطرنشان کرد: تفاوت اجرای طرح پرداخت جریمه غایبان مشمول سال ۹۵ با سال ۹۴ ،پرداخت جریمه به دو صورت نقدی و قسطی بوده است .
سردار صدرالسادات گفت: مشمولان شامل این طرح (پرداخت جریمه مشمولان غائب که ۸ سال از غیبت آنها می گذرد) حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در ابتدای طرح بودند که درحال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از واجدین شرایط برای ثبت نام باقی مانده اند .
وی این فرصت را برای مشمولان استثنایی دانست و گفت: ممکن است برای سال های آینده شرایط برای مشمولان تغییر کند،پس کسانی که شامل این طرح می شوند حتما به پلیس + ۱۰ مراجعه و وضعیت خود را مشخص کنند .
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت : در قانون ،غیبت در سربازی مذموم شناخته شده و سازمان وظیفه عمومی از ظرفیت های قانونی برای مشمولان غائب همچون محرومیت ها و محدودیت استفاده خواهد کرد .
وی افزود: تاکنون زمینه برای اعمال محدودیت های قانونی فراهم نبوده ولی الان با هماهنگی که با دستگاه های مختلف صورت گرفته است زمینه های لازم در حال فراهم شدن است و قطعا شرایط برای مشمولان غائب به منظور فعالیت روزمره در جامعه سخت خواهد شد .
سردار صدرالسادات تصریح کرد: بنابراین مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند از فرصت به وجود آمده و باقی مانده تا پایان سال استفاده کنند طبیعی است که برای سال آینده معلوم نیست چه اتفاقی خواهد افتاد و باید منتظر مصوبه مجلس بود ولی طبیعتا شرایط سخت تر می شود .
رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود : محرومیت ها برای مشمولانی که به خدمت سربازی نرفته اند در قانون لحاظ شده ولی زمینه های آن برای اعمال آن آماده نبوده است در حال حاضر در حال آماده کردن زمینه ها برای اعمال محدودیت هستیم .
وی گفت : برای اعمال این محرومیت ها مذاکراتی با بانک مرکزی برای فقدان اخذ وام افراد مشمول که به خدمت سربازی نرفته اند و استخدام نشدن آنان در دستگاه های دولتی یا قراردادهای اقتصادی درحال انجام است .

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید