شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 00:00

آخرین وضعیت معافیت سربازی ایثارگران

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح آخرین وضعیت معافیت سربازی فرزندان ایثارگران را تشریح کرد.

 

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح آخرین وضعیت معافیت از خدمت سربازی فرزندا ایثارگران را تشریح کرد.

وی گفت: مطابق توافقی که با مجلس داشتیم مقرر شد در یک برنامه 5 ساله هر سال 20 هزار نفر از مزایای ایثارگری بهره مند شوند.

سردار کمالی افزود: در ثبت نامی که تا 10 دی ماه انجام شد، 212 هزار نفر با سابقه بالای 24 ماه ایثارگری نام نویسی کردند اما تنها 20 هزار نفر آنها معاف می شوند.

وی با بیان اینکه 127 هزار نفر از کسانی که ثبت نام کرده اند یا مشمول هستند یا سرباز گفت: در بررسی هایی که انجام دادیم مشخص شد که معافیت با روند فعلی تنها شامل کسانی می شود که 28 یا 29 ماه به بالا ایثارگری دارند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: بررسی کردیم دیدیم که با اغماضبرای سال آینده طرح شامل کسانی می شود که 26 یا 27 سابقه ایثارگری ارائه داده اند.

وی با بیان اینکه همه 212 هزار نفر انتظار دارند که معاف شوند افزود: همین موضوع انتظاری را در جامعه ایجاد کرده و برای ما سخت است که آنها را ناامید کنیم، بنابراین چند پیشنهاد به مجلس دادیم که مشکل برطرف شود.

سردار کمالی به 2 مورد از این پیشنهادها اشاره کرد و گفت: پیشنهاد اول ادامه اجرای همین روند فعلی است و معاف شدن تنها 20 هزار نفر و پیشنهاد دوم این است که بیاییم به نسبت کسری خدمت به این افراد بدهیم به این معنی که شبیه گذشته همه به ازای هر ماه ایثارگری، تعداد روز مشخصی از خدمتشان کسر شود.

وی در پایان تاکید کرد: تا زمان تصمیم گیری نهایی همه مشمولانی که تاریخ اعزامشان فرا رسیده باید به خدمت اعزام شوند حتی آنهایی که سابقه ایثارگری والدینشان بیش از 30 یا 40 ماه است، چرا که در صورت غیبت نمی توانند از مزایا بهره مند شوند.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرات  

پاسخ + 0 --
شهاب 1396/11/15 - 10:35
با سلام . این خبر که منبع اصلیش باشگاه خبرنگاران جوان هست (تاریخ 8 بهمن ) ، بعدا خط آخر متن توسط باشگاه خبرنگاران جوان اصلاح شد . لطفا شما هم خط آخر متن را با توجه به آن اصلاح نمایید .
پاسخ + 0 --
Aref 1396/11/16 - 13:06
سلام. تو رو خدا این کجاش انصافه بیشتر اونایی که بالای 25 ماه سابقه جبهه دارند قبلا یکی از بچه هاشون رو معاف کردن الان دوباره با همون سابقه یکی دیگه رو معاف کنند پس با این حساب همچین قانونی بدون بررسی تایید شده و این مسائل رو درنظر نگرفتن و نماینده هایی که رای دادن تو خواب بودن والان دارن حق عده ای دیگه رو میگیرن واقعا اگه میخوان درست اجرا بشه حداقل اونا رو جدا کنند بعد تصمیم بگیرن ن اونا رو دوباره بیارن تو لیست.
پاسخ + 0 --
البرز 1396/11/16 - 14:29
اينكه خبر جديدى نيست، خبر قبلى عيناً اينجا تكرار شده، خب نتيجش چى شد؟
البته اگر اينبار نظرم ثبت بشه