یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 00:00

انتقاد قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران که اجرایی نشد

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران، گفت: در جریان بررسی بندهای مربوط به ایثارگران و کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر در لایحه برنامه ششم نماینده ستاد کل نیروهای مسلح حضور داشت و تصویب این مواد تنها با نظر نمایندگان نبوده و در مورد متن، مدت و تخفیفات نظرها اخذ شد.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: نظر اجماعی نمایندگان دستگاه های تخصصی مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه و ستاد مشترک نیروهای مسلح در مورد پیش نویسی که در کمیسیون تلفیق تصویب شد اخذ و در واقع تهیه پیش نویس با حضور این دستگاه ها انجام شد.

وی ادامه داد: در نهایت پیش نویس در کمیسیون تلفیق تصویب و ابلاغ شد و ستاد کل ایراداتی را مطرح کرد که در این رابطه با حضور دکتر لاریجانی و فرمانده ستاد نیروهای مشترک نشست مشترکی برگزار و تصمیمی جهت اجرا گرفته شد که بر اساس آن مقرر شد ۲۰ هزار نفر از این قانون (قانون مربوط به کسر خدمت فرزندان ایثارگر) تا پایان سال بهره‌مند شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: هر چند باید تمامی فرزندان ایثارگر از مزایای این قانون بهره مند می شدند اما با انتخاب 20 هزار نفر توافق کردیم که زمینه اجرایی شدن قانون فراهم شود در حالی که حتی کسر خدمت این 20 هزار نفر نیز تحقق نیافت و در واقع با اعصاب و روان فرزندان ایثارگر بازی شد.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: به دنبال دفاع از تصمیم مجلس نیستیم اما نباید در این رابطه کوتاهی کرد زیرا تصویب این قانون تنها با تصمیم مجلس نبوده و دستگاه های متولی در این رابطه نظرات کارشناسی خود را ارائه کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم، با بیان اینکه قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر توسط مجلس تصویب و از سوی شورای نگهبان تایید شد و ستاد مشترک موظف به اجرای آن است، تصریح کرد: علیرغم نظر برخی مبنی بر اینکه این قانون در سال 96 قابلیت اجرایی ندارد اما در لایحه بودجه 97 نیز این موارد پیش بینی شد.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید